catering dietetyczny najtaniej

Znaczenie kurkumy w zdrowej diecie


Kurkuma to przyprawa, obok której nie można przejść obojętnie planując zdrową dietę. Wywiera wiele korzyści dla ludzkiego organizmu. Od powszechnie znanego działania przeciwzapalnego, poprzez oczyszczanie organizmu, aż po wspomaganie odchudzania.

Wypróbuj kurkumę – ciesz się zdrowiem każdego dnia!

Dodawanie kurkumy do spożywanych potraw to rozsądne posunięcie, gdy mamy na celu zrzucenie zbędnych kilogramów. Ma ona bowiem właściwości odchudzające – przyspiesza tempo metabolizmu, wspomaga proces trawienia oraz zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Jeśli nie wiesz, jak wkomponować kurkumę w menu, możesz zdecydować się na  najtańszy catering dietetyczny od Nutridiety- wtedy kurkuma w smacznych potrawach zagości na stałe w Twoim codziennym menu!

Wszystko za sprawą kurkuminy

Dzięki diecie z dostawą do domu, masz pewność, że dostarczone posiłki skomponowane są ze starannie wyselekcjonowanych, świeżych, a przede wszystkim zdrowych składników – w tym przypraw. Kurkuma to jedna z nich. Poza właściwościami odchudzającymi, posiada również szereg innych – pożytecznych dla zdrowia. Wszystko za sprawą zawartego w niej mocnego przeciwutleniacza o silnym działaniu przeciwzapalnym – kurkuminy. To właśnie ten związek chemiczny nadaje przyprawie charakterystyczny, pomarańczowy kolor. Co ciekawe, skuteczność działania przeciwzapalnego kurkumy jest porównywalna z ogólnie dostępnymi współcześnie lekami! To ważna informacja dla osób zmagających się z przewlekłymi stanami zapalnymi lub tych, którzy chcą usprawnić pracę jelit.

Kurkuma – przyprawa dla Twojego zdrowia!

Poza wymienionymi dotychczas właściwościami zdrowotnymi kurkuma pomaga również w walce z nowotworami. Potwierdzono to licznymi badaniami naukowymi. Zawarta w niej kurkumina hamuje rozrost komórek rakowych, a nawet je zwalcza. Co istotne, przyprawa dzięki temu, że jest naturalna nie wywołuje żadnych efektów ubocznych. Warto także przypomnieć, że kurkumina jest słabo przyswajalna przez ludzki organizm. Z tego względu warto ją podawać w połączeniu z czarnym pieprzem – poprawia to w znacznym stopniu jej przyswajalność. Pozostałe korzyści dla organizmu to m.in. wspomaganie pracy trzustki oraz wątroby. Oczyszczanie krwi, obniżanie poziomu cholesterolu, a także pobudzanie wydzielania żółci. Co istotne dla kobiet – kurkuma przyczynia się także do zmniejszania bólów menstruacyjnych.

Kurkuma – nieodłączny element zdrowej diety

Kurkuma ma bardzo szerokie zastosowanie, co w połączeniu z wieloma właściwościami sprzyjającymi zdrowiu sprawia, że powinna być podstawowym składnikiem dobrze zaplanowanej diety. Wypróbuj już dziś catering dietetyczny najtaniej od Nutridiety i sprawdź w jakich potrawach odnajdziesz tę wyjątkową przyprawę!

Kliknij i przeczytaj o właściwościach awokado i jego wpływie na nasze zdrowie.