Pokręcone diety


Większość kobiet ma ten sam problem. Niezależnie od szerokości geograficznej, wieku, wykonywanego zawodu, oraz stanu cywilnego, chcą wyglądać jak najlepiej. Ważnym jest, by nasze ciało było smukłe i zadbane. Dążąc do osiągnięciaupragnionych efektów łatwo jest zapomnieć o zachowaniu granic zdrowego rozsądku. Forbes na łamach swojego magazynu opublikował artykuł poświęcony liście najdziwniejszych diet.

Lista pokręconych diet

 • Pierwszą wymienioną jest spożywanie trzech łyżeczek octu jabłkowego przed każdym posiłkiem. Lekarze mówią, iż naukowe uzasadnienie jej działania nie istnieje. Jedynym wyjaśnieniem, która naukowcom przychodzi do głowy, jest to, iż smak octu jest w stanie zmniejszyć apetyt. Przestrzegają oni przed szkodliwymi skutkami działania kwasu na przełyk i błonę żołądka. Znanymi osobami, które stosowały tę dietę są między innymi Heidi Klum i Fergie.
 • Drugą na liście jest “Shangri-la” dieta. Twórcą jej jest profesor psychologii Seth Roberts, który teoretyzował na temat wagi ciała na podstawie eksperymentów wykonanych na szczurach. Według niego najlepszym sposobem na zmniejszenie apetytu jest wypijanie szklanki wody z 2 łyżkami cukru, lub szklanki z 1-2 łyżkami oleju (bądź oliwy z oliwek) na godzinę przed każdym posiłkiem.
 • Kolejną dietą jest spożywanie kulek z waty. Bywa stosowana przez modelki i tancerki w celu zaspokojenia głodu. Lekarze i dietetycy sugerują jednak stosowanie zamiennika, którym jest jakikolwiek wysokobłonnikowy produkt. Uczucie po jego spożyciu będzie podobne bez ryzyka utraty zdrowia, gdyż ludzki organizm nie jest w stanie przetrawić kulek z waty.
 • Czwartą dietą na naszej liście jest połykanie pigułek zawierających larwy tasiemca. Te pasożyty po dostaniu się do systemu przebywają w okolicy żołądka i żywią się pokarmem zjadanym przez człowieka. W teorii pomysł ten może wydawać się nawet niezły, lecz lekarze twierdzą zgodnie, iż stosowanie tego sposobu może być bardzo szkodliwe. Istnieje możliwość rozmnażania się pasożyta w organizmie człowieka, czego skutkiem byłaby nadmierna utrata niezbędnych substancji spożywczych. Metoda ta była często stosowana w latach 1920′.
 • Piątą dietą jest “Mistrz oczyszczenia”. Popularność swą dieta ta zyskała dzięki piosenkarce Beyonce, która stosowała ją i zachęcała do tego innych. Polega ona na spożywaniu środków przeczyszczających rano i wieczorem. W razie uczucia głodu wypija się szklankę wody z cytryną, paroma kroplami syropu słodzącego i pieprzem Cayenne.
 • Szósta dieta zwana “Breatharianism” kieruje się ideologią spirytualistyczną, opierającemu się na przekonaniu, iż ludzkiemu ciału pokarm (przynajmniej ten fizyczny) nie jest potrzebny, gdyż człowiek może przetrwać dzięki promieniom słonecznym i uduchowionej postawie. Breatharianism jest po prostu głodówką, która może doprowadzić do śmierci.
 • Siódmą dietą jest tak zwana “Freegan diet”. Nazwa ta pochodzi od połączenia dwóch angielskich słów: Free i Vegan. Najczęściej stosowana jest przez radykalnych ekologów, którzy wyrzekają się produktów od zwierzęcych, oraz są przeciwni postawom konsumpcyjnym i marnotrawstwu wszelkich dóbr – także spożywczych. Nie wydają oni pieniędzy na jedzenie, lecz szukają resztek na przykład w kubłach na śmieci domów prywatnych, osiedli, restauracji, supermarketów. Korzystają oni także z darów natury zbierając polne rośliny i leśne grzyby.
 • Kolejną dietą jest “Fletcherism”. Stworzył ją Horace Fletcher. Zaproponował on zupełnie nowe podejście do spożywania posiłku. Kluczem w tej diecie jest ilość przeżuć. Optymalna liczba to 100 razy na minutę. Drugą zasadą jest połykanie jedynie soków z przeżutego pokarmu i wypluwanie pozostałości na talerz.
 • W 1970′ latach doktor Robert Linn wymyślił jedną z najdziwniejszych dotąd diet. Stworzył on eliksir o nazwie “ostatnia szansa”, który był jedyną substancją dozwoloną do spożycia w ciągu trwania “kuracji”. Specyfik ten był ówczesnym napojem proteinowym. W jego skład wchodziły w części przetrawione zwierzęce odpady nabyte w rzeźni zmieszane ze słodzikami i substancjami nadającymi przyjemny smak i zapach. W tym wypadku potrzebna była interwencja sanepidu i organu zajmującego się administracją żywności i leków.

  Każda kobieta ma inny sposób na utrzymanie ładnej sylwetki. Jednych strategią jest systematyczna praca nad sobą, ćwiczenia i zdrowa styl życia, a innych stosowanie drakońskich diet przed okresem weselno-wakacyjnym. Może nam się wydawać, że lista tych diet jest zwariowana. Jakieś odważne kobietki jednak posunęły się do ich stosowania. Eksperymenty nie są złe, zwłaszcza, gdy pomagają nam w oczyszczeniu organizmu z toksyn. Warunkiem jednak jest zachowanie zdrowego rozsądku i pamiętanie o własnym zdrowiu. My oczywiście proponujemy zastosowanie programu oczyszczającego Nutridetox, oraz skorzystanie z usług Nutridiety – cateringu dietetycznego. Posiłki Nutridiety są zdrowe, smaczne, zbilansowane i różnorodne. Gwarantujemy rezultaty bez ryzyka zatrucia lub niedożywienia!

Kliknij i przeczytaj także podstawowe założenia diety Atkinsa.

Źródło:
www.forbes.com