Właściwości oleju kokosowego

Olej kokosowy


Właściwości zawarte w oleju produkowanego z miąższu dojrzałych kokosów, wspaniale wpływają na stan i zdrowie ludzkiego organizmu. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Olej kokosowy- prozdrowotne właściwości

  • W oleju kokosowym występują nasycone kwasy tłuszczowe.

Pomagają one utrzymać zdrowie mięśnia sercowego,wzmacniają odporność, dodają energii, korzystnie wpływają na zdrowie skóry, są pomocne w regulowaniu poziomu glukozy we krwi, przyspieszają przemianę materii.

  • Olej kokosowyjest naturalnym antybiotykiem.

Zawarty w nim kwas laurynowy przekształca się w substancję zwaną monolauryną, charakteryzującą się silnym działaniem antywirusowym, przeciwbakteryjnym i przeciwpierwotniakowym. W jego skład wchodzi także kwas kaptynowy, który w organizmie przekształca się w monokapryn. On także zabija wirusy, bakterie, oraz drożdżaki. Czasopismo “Journal of Bacteriology” podało, iż olej kokosowy może zwalczyć gronkowca złocistego i grzybicę stóp.

Olej kokosowy i jego zastosowanie

  • W kuchni. Można na nim smażyć, oraz  stosować, jako zamiennik masła bądź margaryny. Po dodaniu go do kawy, gorącej czekolady lub herbaty, napój uzyskuje wyczuwalny, lecz delikatny kokosowy aromat. 
  • W przemyśle kosmetycznym. Łagodzi zmiany skórne, przyspiesza gojenie ran po ukąszeniu owadów, oraz chroni przed promieniami słonecznymi w podobnym stopniu, co średniej mocy filtr. Olej kokosowy można stosować jako zamiennik balsamu do ciała. Wspaniale odżywia, a do tego pięknie pachnie! Dzięki swoim właściwościom stosowany bywa również jako odżywka do włosów (po prostu wmasuj olej we włosy i skórę głowy, pozostaw na godzinę lub więcej, po czym zmyj delikatnym szamponem).

Maski do włosów na bazie oleju kokosowego:

  • 3:1  olej kokosowy, olej arganowy
  • 1:1 olej kokosowy, miód
  • 1:1 olej kokosowy, olej lniany

Kliknij i poznaj prozdrowotne właściwości mleka migdałowego.

Na podstawie:
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3788543,olej-kokosowy-100-bio-extra-virgin-tloczony-na-zimno-gdzie-kupic-wlasciwosci-opinie,id,t.html
http://www.olej-kokosowy.eu/naturalna-odzywka-do-wlosow-na-bazie-oleju-kokosowego/